המכללה הפיננסית
מאמרים ופוסטים נוספים:

הדרך לעסקת הנדל"ן הראשונה

אין סיכון בהשקעה בנדל"ן. בעשייתי אני נפגש ומשוחח כמעט מדי יום עם מתעניינים בתחום ההשקעות בנדל"ן. אחת השאלות הראשונות המועלות בפניי היא האם ההשקעה בנדל"ן מסוכנת, ואני אומר שלא! רבותיי, השקעה בנדל"ן איננה מסוכנת, נהפוך הוא , היא בטוחה ופשוטה לביצוע, כל עוד יודעים בכל רגע נתון מה בדיוק מה עושים ונצמדים לתוכנית. אך מהי התוכנית?!

כשרק נכנסתי לתחום , הייתי מאוד נלהב. ידעתי שאני מחפש עסקת נדל"ן שתניב לי מעל 10% תשואה. נשמע לכם טוב נכון? במיוחד בהתחשב שהממוצע הארצי באותה תקופה עמד על 5% תשואה מהשקעות בנדל"ן (לפי השיטה המקובלת והלא נכונה למדידת תשואה שבה משתמשים רוב המשקיעים). מעבודתי עם מתעניינים בהשקעות נדל"ן גיליתי שעסקה עם 10% תשואה נתפסת בעיניהם כמציאה אמיתית! כמשהו שאליו הם מכוונים , ואני שואל למה? מה מביא את אותם אנשים לחפש את העסקאות עם אותה תשואה ולאן הם רוצים להגיע באמצעות ההשקעה בנדל"ן. באשר לשאלה הראשונה, אותם אנשים מחפשים 10% תשואה כיוון שעסקאות המניבות 10% תשואה נחשבות לעסקאות מניבות תשואה עודפת. (בכל זאת הממוצע הארצי על דירות להשקעה מסתכם כיום בתשואה גולמית של כארבעה אחוז).

לגבי השאלה השנייה שאני שואל את אותם המשקיעים הפוטנציאליים, "לאן אתם מכוונים להגיע בזכות ההשקעה בנדל"ן?, "מה אתם שואפים להשיג?" לרוב התשובות שאני מקבל לשאלה זו לגבי המטרות אינן ברורות ואינן מדידות. כאן למעשה מתחילה הבעיה! זוהי למעשה אחת מהסיבות העיקריות שמובילה את רוב משקיעי הנדל"ן להפסיד כסף בסופו של יום.

בואו נמשיל הדבר לנסיעה במכונית מהבית לעבודה. אתם קמים בבוקר , מתלבשים, מסיימים את הסידורים בבית ויוצאים ליום עבודה נוסף. נכנסים לרכב ו... באותו רגע אתם יודעים בדיוק לאן אתם מתכוונים לנסוע, באילו רחובות אתם מתכוונים לעבור בדרככם לעבודה וברוב המקרים, בדיוק כמה זמן זה ייקח לכם להגיע. עכשיו, דמיינו שנכנסתם לרכב ופתאום אתם מגלים ש... אין לכם מושג איך אתם מגיעים אל היעד שלכם , ואפילו אין לכם מושג מהו היעד שלכם. כל מה שאתם יודעים הוא שאתם צריכים ורוצים להגיע לעבודה, אין לכם יעד ברור, ואין לכם דרך.

התרחיש שתיארתי , מתאר בדיוק מה קורה למשקיעי הנדל"ן הלא מנוסים. לרוב המוחלט מטרה ברורה, הם לא יודעים לאן הם רוצים להגיע. התשובה הנפוצה שאני מקבל היא: אני רוצה לעשות הרבה כסף , או , אני רוצה להשיג הכנסה פאסיבית, הכול טוב ויפה אבל כל עוד זה לא מכומת למספרים , לכמה בדיוק אתם רוצים להגיע, ולזמן, תוך כמה זמן אתם מתכוונים להגיע לאותם יעדים ואיך... צר לי לאכזב אתכם , אתם אבודים ואתם מהמרים על ההצלחה שלכם.

רבותיי, כדי להשקיע בנדל"ן אתם חייבים יעדים ברורים! אתם חייבים לדעת בדיוק מה אתם רוצים מעצמכם ותוך כמה זמן אתם מתכוונים להגיע אל המטרה ואיך. . אחרי שתגדירו לעצמכם את היעד, ולאחר שתדעו בדיוק מה אתם רוצים מעצמכם תוכלו לתכנן את הדרך ולרכוש את היכולת להשיג את המטרה. רק אז הדרך תתגלה. רק אחרי שתתחילו לפעול.

כל אדם בכל תחום בלי מטרה הולך לאיבוד. הוא לא ממוקד והוא לא יודע בוודאות מה הוא רוצה להשיג. הוא נפגש עם מוכרים ומתווכים ומחפש עסקאות אך הוא לעולם לא ימצא. גם אם תזדמן בדרכו הזדמנות טובה, כיוון שהוא לא בטוח ולא יודע ב-100% מה הוא מחפש, סביר להניח שהוא לא יראה אותה וזה מה שקורה שאין תמונה ברורה של המטרה ושל העסקה שאנו רוצים להשיג.

לדעתי המטרה והדרך חשובים יותר מהידע המקצועי, ידע הינו דבר נרכש וניתן לקנותו, אך הגדרה של מטרות אישיות איננה ניתנת לרכישה ודורשת חשיבה עמוקה, ולכן : 1) קחו דף ועט וכתבו את שאיפותיכם , לאן אתם רוצים להגיע? , היכן אתם רוצים לראות עצמכם עוד 5 שנים מהיום? , ולמה? החשיבות של "הלמה" משמעותית מאוד והכרחית להצלחתכם במשימה - השאלה, למה? תזכיר לכם בדיוק לשם מה אתם עושים מה שאתם עושים ותמלא אתכם בכוחות חדשים ובדרייב כשתתמודדו עם אתגרים בדרך להצלחה..

2) לאחר שהגדרתם לעצמכם את המטרות התחילו לסלול את הדרך. כתבו לפחות 10 דרכים וחלופות שעולות בראשכם שיאפשרו לכם להגיע אל המטרה, דמיינו וכתבו כל מה שעולה לכם בראש גם אם באותו רגע נתון זה נראה לכם לא מציאותי או בלתי אפשרי. עד שלא התחלתם לעשות, הבלתי אפשרי לא קיים מבחינתכם כיוון שאתם לא באמת יודעים מה אפשרי ומה לא עד שלא תקומו ותעשו. אתם יוצרים לעצמכם את המציאות "אם אתם יכולים לחלום את זה , אתם יכולים לעשות את זה" וולט דיסני. אתם רק צריכים לגלות איך!

3) לאחר שגיליתם מספר דרכים להגיע אל המטרה בחרו את הדרך שנראית לכם הכי מתאימה מבין כולן, הכי מתאימה לכם והכי פשוטה מבחינתכם ליישום. חשוב שהדרך תהיה פשוטה, לא מסובכת, שתדעו להסביר אותה בקלות. מה שכן, יחד עם זאת שהיה תהיה פשוטה, אם היא אכן הדרך שתביא אתכם למטרתכם, קלה היא לא תהיה.. יש הבדל בין דרך קלה ל-דרך פשוטה. בסדנה אנו מרחיבים.

4) רכשו ידע- ידע הוא כוח. הידע הוא הרכב שייקח אתכם בדרך שבחרתם עד למטרה הסופית. אך חשוב לזכור, הידע אכן יהיה שווה כוח וגם כסף , רק כשהוא מיושם בעשייתכם! לדעת ולא לעשות דבר, לא יביא אתכם לשום מקום. ועכשיו אחרי שהגדרתם את מטרתכם הברורה , אחרי שמצאתם את הדרך, ואחרי שרכשתם את הידע לו אתם נזקקים כדי להגיע אל המטרה – צאו לדרך!!!

אתם תגלו שהדרך הרבה פחות מפחידה ויותר פשוטה ממה שדמיינתם כשאתם מחזיקים מטרה ברורה וחדורי מוטיבציה להשיג אותה וכמובן שבידיכם הכלים המתאימים להשלמת המשימה... אתם תגלו שהאפשרי קורה באופן מיידי ולבלתי אפשרי... פשוט לוקח קצת יותר זמן. בהצלחה!

רוצים ללמוד עוד? בואו לסדנה - פשוט לחצו כאן! לפרטים נוספים על הסדנה לחצו כאן נשמח לפגוש אתכם באירוע הקרוב.

#נדלן #השקעות #השקעותבנדלן #אביבאוחנה #פרקטיקה #השקעותועצמאותפיננסית #עצמאותפיננסית #איךעושיםכסף #הגשמה #הגשמהעצמית #הכנסהנוספת #הצלחה #הצלחהבחיים #הצלחהעסקית #הצלחח #השקעה #השקעהבעסק #התנהלותפיננסית #התפתחותאישית #חייםטובים #יזמותבעסקים #יזמותעסקית #להיותעצמאי #לימודהשקעות #לימודיהשקעות #לימודיהשקעותבנדלן #לימודינדלן #לימודיעסקים #לעשותכסף #נסיקהעסקית #סיפוקבחיים #עסק #עסקמצליח #עסקעצמאי #עסקים #עצמאותכלכלית #עצמאי #פנסיה #קורסהשקעותבנדלן #קורסיזמותעסקית #קורסנדלן #קורסעסקים #שגשוג