המכללה הפיננסית
מאמרים ופוסטים נוספים:

מיתוסים על עולם ההשקעות בנדל"ן

בעשייתי אני פוגש ומשוחח עם מתעניינים רבים בתחום ההשקעות בנדל"ן.

מדהים אותי לגלות שבאופן עקבי, לחלק מאותם אנשים, אף על פי שמעולם לא עסקו ו\או התעניינו בתחום,

יש מיתוסים רבים בנוגע לעולם ההשקעות בנדל"ן – מיתוסים שהגיע הזמן לנפצם:

1) "בשביל נדל"ן צריך הרבה כסף..." :

חברים , הקלישאה "כסף זה לא הבעיה" מקבלת תוקף בתחום ההשקעות בנדל"ן. משקיעים רבים מחפשים מה לעשות עם כספם וברגע שיזהו הזדמנות טובה להשקעה, יהיו מוכנים להשקיעו. כך למשל, גם אם אינכם מיליונרים או אפילו גם אם אינכם מבוססים כלכלית, תוכלו לבצע עסקאות נדל"ן.

מה שאתם צריכים למעשה בשביל לבצע עסקה זה לא כסף, אתם צריכים את היכולת לזהות הזדמנות. אם תהיה לכם היכולת לזהות הזדמנות , להראות לאותם בעלי ממון כיצד הם מרווחים ולהוכיח זאת ע"י תוכנית עסקית מסודרת הנותנת מענה לכל שאלה, אני יכול להבטיח לכם שכסף, זה לא הבעיה!

יש מספיק כסף בשוק ההשקעות בנדל"ן , תמיד , בכל שלב , גם שהשוק עולה וגם שהוא יורד. זו למעשה הסיבה העיקרית לעליות המחירים המטורפות שחווינו בשלושת השנים האחרונות , בעקבות המשבר הפיננסי העולמי אנשים משכו כספים משוק ההון, בבנק הריביות היו אפסיות ולכן אותם כספיים נשפכו לשוק הנדל"ן הישראלי, גם ע"י משקיעים זרים מחו"ל. בכל רגע ורגע יש משקיע עם כסף שמחפש עסקה טובה, לרוב אותם המשקיעים אין את היכולת לזהות הזדמנות טובה בנדל"ן ולכן הם ממשיכים לחפש אחר אותן "עסקאות מניבות" שבמקרה הטוב ייצרו עבורם תשואה של 6% בשנה.

אם הינכם רוצים לבצע עסקה טובה, גם אם אין לכם כסף, עליכם לרכוש את הכלים שיאפשרו לכם לזהות את ההזדמנויות , וזה שאין לכם כסף , זה רק תירוץ שאתם מספרים לעצמכם!

אה ועוד משהו ... בישראל יש דירות טובות גם ב-400,000 ₪. וכן התכוונתי לדירה דירה ולא לחניה.

2) "ומה אם הדוד יתפוצץ?"

"נכס להשקעה לרוב הוא נכס ישן , רעוע, אין לי כוח כל שני וחמישי לבצע תיקונים" – לא מזמן חגגנו 100 שנה לעיר תל אביב, במרכז תל אביב (אחד המקומות היקרים בארץ) עומדים נכסים בני 50, 60 ,70 שנה ואף יותר... עומדים, קיימים ומאוכלסים! יתכן שאותם נכסים אף יקרים יותר מבית מגוריכם. נכס להשקעה הינו לרוב נכס קטן , בעל 5 נקודות מים לכל היותר , שיפוץ קומפלט הכולל אינסטלציה, חשמל,צבע וקרמיקה לא אמור לעלות יותר מכמה עשרות אלפי שקלים בודדים וברוב המקרים ניתן לבצע תיקונים נקודתיים. זכרו - אם העסקה היא אכן עסקה טובה , שווה לבצעה , כן , גם אם הדוד יתפוצץ.

וכמובן שגם את העלות של הדוד אפשר לתמחר במשא ומתן

3) "אתה לא חושש שהשוכר לא ישלם וישתלט על הנכס?"

אחד המיתוסים הנפוצים יותר והמפחידים ביותר הינו אותו שוכר שנכנס לכם לדירה משתלט עליה ומסרב להתפנות. עד לפני כשנה, פרצה בחוק אפשרה לשוכרים פשוט להשתלט על נכסים ולא לשלם, הליך הפינוי היה מורכב , יקר, דרש התערבות משפטית וכפי שרובנו יודעים בישראל טחנות הצדק טוחנות לאט ולכן נוצרו מצבים אבסורדיים בהם שוכרים פשוט "התנחלו" להם בנכס , סירבו להתפנות ואם בעל הנכס היה נוקט ב"הליך משמעתי" שהוא לא תלונה ותביעה משפטית , הוא היה מוצא את עצמו בחקירה משטרתית. כיום קיימת תקנה המאפשרת הליך פינוי מהיר של דייר שלא משלם עד 30 יום .

לכן חברים יהיו רגועים – אם אכן נתקלתם בדייר מסוג זה, תוך 30 יום הוא כבר בחוץ. זוהי לבטח לא סיבה לתקוע את התקדמותכם לעבר ביטחון ושפע כלכלי.

רוצים ללמוד על עצמאות כלכלית, עסקים והשקעות בנדל"ן?

לחצו כאן ובואו להשתתף בסדנה ייחודית מרתקת!

#אביבאוחנה #השקעותבנדלן #השקעות #עצמאותפיננסית #השקעותועצמאותפיננסית #פרקטיקה #נדלן #איךעושיםכסף #הגשמה #הגשמהעצמית #הכנסהנוספת #הצלחה #הצלחהבחיים #הצלחהעסקית #הצלחח #השקעה #השקעהבעסק #התנהלותפיננסית #התפתחותאישית #חייםטובים #יזמותבעסקים #יזמותעסקית #להיותעצמאי #לימודהשקעות #לימודיהשקעות #לימודיהשקעותבנדלן #לימודינדלן #לימודיעסקים #לעשותכסף #נסיקהעסקית #סיפוקבחיים #עסק #עסקמצליח #עסקעצמאי #עסקים #עצמאותכלכלית #עצמאי #פנסיה #קורסהשקעותבנדלן #קורסיזמותעסקית #קורסנדלן #קורסעסקים #שגשוג