המכללה הפיננסית
מאמרים ופוסטים נוספים:

מאיש היטק - לאיש עסקים!

הכירו את אורן - איש הייטק (לשעבר) בן 36.

לאורן הייתה אז הכנסה גבוהה ומכובדת (כיאה להייטקיסט), אישה נחמדה, תינוקת קטנה, שתי מכוניות ובית עם משכנתא

החלום הישראלי הידוע והמוכר.

אך אורן הבין שיש משהו לא בסדר עם החלום הזה -למרות שכפי שזה נראה מבחוץ לפחות לא חסר לו דבר והרבה אנשים היו שמחים להתחלף איתו - הרי מה רע לו בעצם? הוא מרוויח יותר מרוב האוכלוסייה... יש לו בית משלו, יש לו הכנסה קבועה, הוא בטוח שאם הוא ימשיך להיות עובד טוב, העתיד שלו מובטח.

למרות הכל אורן הבין שמשהו לא בסדר...

את שנותיו היפות ביותר, הוא "בילה" כל יום במשך 10 שעות (וזאת במקרה הטוב) שלא בחיק משפחתו האהובה, הוא פיספס רגעים שלא יחזרו בגדילת ילדיו, הוא הגיע הביתה אחרי יום עבודה סחוט, מותש ועייף, וגם שהוא כבר היה שם פיזית, בבית - הרבה מאוד פעמים הראש - היה בעבודה.

אורן למעשה הרוויח יפה מאוד! אבל עדיין התקשה לממן את רמת החיים שלה ציפה ואותה קיווה שישיג, עוד בתקופת לימודיו באוניברסיטה...

הנה בשתי דקות מה שמספרים חבריו של אורן - חבריו של אורן מספרים

הכל התחיל 7 שנים לפני שאורן נכנס לעולם ההייטק, ממש קצת אחרי שהוא חזר מהטיול הגדול.

אורן אז קיבל החלטה - החלטה שאולי נכון יותר להגיד שהתקבלה עבורו אף מבלי שהוא היה מודע לכך...

מגיל מאוד צעיר הוריו הבהירו לו, שאם הוא רוצה להצליח בחיים - הוא חייב ללמוד באוניברסיטה, הוא חייב להוציא ולהשיג תואר , אחרת אף אחד לא יסתכל עליו, אחרת אולי אף לא תהיה לו זכות קיום בעולם שלנו...

הרבה אנשים, בשלב שבו גילה אורן שהוא כבר עמוק בבוץ, שגם אם הוא רוצה עכשיו לעזוב את העבודה ולהתחיל לחיות את חייו חופשי (המילים שלו היו "להשתחרר מכלוב הזהב"), הרבה אנשים היו מרימים ידיים, מקבלים את העובדה שככה זה, שאלו הם החיים.

הרי יש להם הלוואת משכנתא גדולה שמחסלת להם שליש מההכנסה במקרה הטוב...

הרי יש להם גן ילדים ב-3,000 שקל בחודש, יש להם הוצאות רכב של עוד 3,000 שקל בחודש, והנה הם עוד לא פתחו את החודש כבר מתוך הכנסה מכובדת מאוד של נגיד - 17,000 ש"ח... בקושי נשאר להם כסף לבילויים - שלא נדבר על חיסכון או טיול לחו"ל מדי פעם וככל שההכנסתם עולה, כך ההוצאות עולות בהתאם.

אבל אורן, היה מהאנשים הללו שלא משנה מה! הם לא מוכנים לוותר על החלומות שלהם! הם לא מוכנים להתפשר על פחות מהחיים שהם רוצים לחיות! הם מבינים שחיים פעם אחת ושכל יום שעובר לא יחזור !

הם יודעים שהם שווים יותר, ושמגיע להם יותר והם מוכנים לצאת ולהשיג את החיים שמגיעים להם!

אורן החליט לעשות מהלך - אבל ההחלטה הזאת הגיעה רק שהכאב שלו היה גדול ופשוט בלתי נסבל - רק אז ולא לפני, ולמה? כי ככה אנחנו בני האדם.

אורן עבר דרך לא פשוטה - ושאף אחד לא יגיד לכם שזה קל!

אין תוכניות התעשרות מהירה שעובדות, אין קסמים, אין השקעות בוננזה שפשוט נופלות עליכם מהשמיים בלי שאתם מתאמצים ורוצים בכל כולכם למצוא אותן, ואין הצלחה מסחררת שנוצרת ברגע...

הצלחה אחת גדולה היא תהליך ארוך ומתמשך של הרבה הצלחות קטנות, תיזכרו בהצלחה גדולה שחוויתם, תחשבו רגע, כמה זמן זה לקח? ומה הייתם צריכים לעבור עד שהשגתם את מה שרציתם?

הרוב המוחלט של אלו שהצליחו ליצור עצמאות כלכלית ולצאת ממסלול העבדות המודרנית של עבודה ממסביב לשעון עברו דרך לא קלה, עברו קשיים, ועברו אתגרים ואף בהתחלה השקיעו הרבה יותר שעות מכל שכיר אחר!

אבל הם היו כלכך מחוייבים למטרה שהם הצליחו למצוא בעצמם תעצומות נפש כדי להשיג את היעד שלהם. הם היו מוכנים ללכת עם המטרה שלהם עד הסוף מבלי לתכנן שום תוכנית חלופית.

הם לא אמרו לעצמם... טוב אני אנסה ואם לא אז אני... לא!

הם אמרו לעצמם - אני הולך לעשות את זה ויהיה מה אני הולך לעשות את זה! - לשרוף את הספינות, אין דרכי מילוט!

זו החשיבות של הבנת הפן המנטאלי והחוסן המנטאלי - גם אם יהיו בידייכם כל הכלים המעשיים לביצוע השקעות מוצלחות והקמת עסקים מצליחים- כלים אלו לבדם לא מספיקים ונדרש אלמנט נוסף שאי אפשר להסביר אותו במאמר - חוסן מנטלי - State of mind - הלך רוח תודעתי שאנו חייבים לדעת ליצור ולשמר לאורך זמן כדי שנוכל להשיג את המטרה שלנו!

ניתן ללמוד כלים פרקטיים שבאמצעותם ניתן להקים ולנהל עסקים, להשקיע בשוק ההון ו\או בנדל"ן (אלו שלושת התחומים שבהם מי שרוצה לבנות עתיד כלכלי מבטיח חייב להתמחות ולשלוט - ולמה לא מלמדים את זה בביה"ס זאת כבר שאלה למאמר אחר...) כלים אלו יכולים להלמד ע"י הרצאות פרונטליות וכל אחד יכול ללמוד אותם - הרבה יותר פשוט מפיזיקה גרעינית זה בטוח...

אך כלים אלו שלבדם לא מספיקים כדי לקצור הצלחה - בעסקים השקעות או בכל תחום אחר... ואת הכלים הללו, הקשורים בפן והחוסן המנטאלי, ניתן להטמיע וללמוד רק ע"י צבירת ניסיון מעשי וע"י פשוט לקפוץ למים ולהתחיל לעשות.

אך כמובן שלא כדאי לקפוץ למים לפני שאתם יודעים לשחות... כי בים העסקים יש לעיתים בורות עמוקים ואף אזורים מסויימים בהם שורצים כרישים - ו "עדיף כסף טיפש ועצלן (כזה שיושב בבנק ומניב תשואה אפסית) מאשר כסף טיפש וחרוץ" (כזה שימצא את דרכו להשקעה לא טובה ולא נכונה).

בסופו של דבר, אורן למד לשחות, קפץ למים, התחיל כל יום לבצע מספר פעולות שקידמו אותו למטרה שלו, דבק במטרה והמשיך לשחות גם שמדי פעם היה קשה והים היה סוער... פשוט כי הוא החליט שאין לו ברירה אחרת ושהוא הולך לעשות את זה ובגדול! - הוא פשוט החליט וזהו, נקודה. (וכל זאת במקביל להמשך העבודה)

ולבסוף, הצליח להגיע לאי הפרטי שלו...

לאחר תקופה של יותר משנה בה אורן עבד על העצמאות הכלכלית והעסק שלו במקביל לעבודה, הוא ייצר מספיק הכנסות שאיפשרו לו לעזוב את העבודה מבלי לפגוע ברמת החיים (בתור התחלה), וכיום...

הוא מלווה משקיעים בעסקאות נדל"ן בארה"ב ומנהל עסק עצמאי פרטי לחלוטין בו אף אחד לא מנהל אותו... רק הוא מנהל את עצמו ומעביר את רוב זמנו בחיק משפחתו ועם זאת, נהנה מרמת חיים והכנסה גבוהה הרבה יותר מזו שהייתה לו כשהיה מוכר כמעט חצי מיומו.

המהפך בחייו של אורן לקח לא יותר משנתיים!

זה אפשרי גם עבורכם!

כשיודעים איך לעשות את זה גם מקצועית וגם מנטאלית - ניתן ליצור עצמאות פיננסית

ולא משנה באיזה תחום!

נשמח לפגוש אתכם בסדנה השקעות ועצמאות פיננסית!

#אביבאוחנה #איךעושיםכסף #הגשמה #הגשמהעצמית #הכנסהנוספת #הצלחה #הצלחהבחיים #הצלחהעסקית #הצלחח #השקעה #השקעהבעסק #השקעות #השקעותבנדלן #השקעותועצמאותפיננסית #התנהלותפיננסית #התפתחותאישית #חייםטובים #יזמותבעסקים #יזמותעסקית #להיותעצמאי #לימודהשקעות #לימודיהשקעות #לימודיהשקעותבנדלן #לימודינדלן #לימודיעסקים #לעשותכסף #נדלן #נסיקהעסקית #סיפוקבחיים #עסק #עסקמצליח #עסקעצמאי #עסקים #עצמאותכלכלית #עצמאותפיננסית #עצמאי #פנסיה #פרקטיקה #קורסהשקעותבנדלן #קורסיזמותעסקית #קורסנדלן #קורסעסקים #שגשוג